Španija uspješnija od Irana, Diego Kosta donio slavlje

Španija je u okviru grupe B savladala Iran sa 1:0 i zajedno sa Portugalom zaposjela na prvu poziciju na tabeli.

Tokom prvog poluvremena Španija je konstantno napadala i imala posjed lopte od čak 81 odsto u svojim nogama. Ipak, nisu uspjeli da zatresu mrežu Irana tokom prvih 45. minuta.

U 50. minutu Serđio Buskets je snažno šutirao pod prečku, ali je odbranio golman Irana Alireza Beiranvand. Španija je do vodstva došla u 54. minutu. Strijelac je bio Diego Kosta, koji se najbolje snašao pred golom Iranaca.

Iran je imao nekoliko dobrih prilika, pa čak su i zatresli mrežu Španije za poravnanje od 1:1, ali je sudija gol poništio nakon konslultacija sa pomoćnim arbitrima koji su utvrdili da je strijelc tog gola prethodno igrao rukom.

Sljedeću utakmicu Španija igra protiv Maroka u ponedjeljak, dok će Iran isti dan igrati protiv Portugala. Oba meča su na rasporedu od 20 časova.