HRONIKATOP 1

Sedmoro djece nestalo blizu granice sa Srbijom

Sedmoro djece nestalo blizu granice sa Srbijom

Policija u mađarskom gradu Makou, koji se nalazi blizu granice sa Srbijom, pokrenula je veliku potragu za sedmoro djece sa istim prezimenom koja su nestala 7. marta, javlja beogradski Telegraf.

U početku je prijavljen nestanak petoro braće i sestara, ali je ubrzo utvrđeno da je nestalo još dvoje djece, pa se sada traga za ukupno sedmoro mališana.

Najmlađe dijete ima svega dve godine, dok je najstarije tek napunilo 11 godina. Okolnosti njihovog nestanka još nisu razjašnjene, a policija pokušava da utvrdi kako je moguće da su sva deca nestala u isto vrijeme i gde bi mogla da se nalaze.

Misteriozni nestanak

Prema dostupnim informacijama, sedmoro djece sa prezimenom Buzas nestalo je u Makou 7. marta. Riječ je o djeci uzrasta od dvije do 11 godina, a većina njih živela je kod hranitelja ili u ustanovama za brigu o deci.

Policijska uprava u Makou prvobitno je 7. marta raspisala potragu za četvoro male djece. Neka od njih rođena su u Pečuju, a odrasla su u Makou. Međutim, u roku od nekoliko sati lista nestalih, koja je vođena pod istim brojem slučaja, proširena je za još tri imena.

Najmlađi među njima je Abel Buzas, koji ima samo dve godine. Za njim se traga zajedno sa njegovom braćom i sestrama Kevinom Adamom, Dominikom i Anitom Rubinom. Nedugo zatim policija je saopštila da su nestali i trogodišnja Lilijen Buzas, osmogodišnji Đerđ Buzas i desetogodišnja Amira Džesika Buzas.

Traži se i misteriozna žena

Nekoliko sati kasnije, pod istim brojem slučaja, na listu nestalih osoba dodato je i ime žene Eržebet Anite Pap (39). Postoji velika vjerovatnoća da je ona na neki način povezana sa nestankom djece.

Policija je objavila da su Amira, Lilijen i Đerđ kasnije prijavljeni kao nestali, dok za jednu od djevojčica ne postoje novije fotografije.

Bivši inspektor i penzionisani policijski major Atila Molnar smatra da identičan broj potrage i postupka jasno ukazuje na to da su djeca i odrasla žena nestali u isto vrijeme.

– To sugeriše da su nestali zajedno i da ih je odrasla žena možda odvela – rekao je Molnar.

On je dodao da su djeca vjerovatno nestala iz domova ili od hraniteljskih porodica, te da za sada nije poznato kakvo je tačno porodično ili krvno srodstvo između njih i žene koja se takođe vodi kao nestala.

– Tragovi ukazuju na to da ih je žena odvela, verovatno unapred organizovala odlazak i pobegla sa njima. Sedmoro dece i žena najverovatnije su i dalje zajedno, bilo da se kriju ili se kreću. Zbog velikog broja dece, teško je da dugo ostanu neprimećeni. Takva grupa ne može da putuje javnim prevozom, a da ne privuče pažnju, a čak i za putovanje automobilom potreban je minibus – objasnio je Molnar.

On je dodao da u slučajevima kada žena, najvjerovatnije majka, odvede ili pobjegne sa djecom, iza toga često stoji porodična drama.

– Moguće je da su joj deca ranije oduzeta, da je nedavno puštena iz zatvora ili da iz nekog drugog razloga nije mogla da brine o njima. Policija mora brzo da reaguje u interesu dece, jer nije slučajno što su ona bila smeštena u ustanove ili kod hraniteljskih porodica – naglasio je Molnar.

Policija, međutim, nije željela da iznosi dodatne detalje o slučaju kako ne bi ugrozila potragu i zbog zaštite privatnosti maloljetne djece.

U toku je opsežna potraga kako bi se utvrdilo gdje se nalaze sedmoro djece i žena za koju se vjeruje da je sa njima, prenosi Rina.

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button