Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the ad-inserter domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web93/web/wp-includes/functions.php on line 6131

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the health-check domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web93/web/wp-includes/functions.php on line 6131
UIO provjerava navode o reketiranju uvoznika automobila - Moja Srpska
VIJESTI

UIO provjerava navode o reketiranju uvoznika automobila

Kontrolni organi Uprave za indirektno oporezivanje BiH provjeravaju navode iznesene u priči portala CAPITAL o visokopozicioniranim službenicima koji reketiraju uvoznike automobila, potvrdio je direktor Sektora za carine Vladimir Dragičević.

– Provjeravaju se navodi izneseni u vašem tekstu i za koga god utvrdimo da je povrijedio propise i nepravilno postupao, snosiće posljedice – tvrdi Dragičević.

Komentarišući navode iznesene u priči “Veliki uvoznik o kriminalu u UIO: Ko ne plaća reket, ne može uvoziti auta”, u kojoj vlasnik firme “Finiš” iz Velike Kladuše Aziz Dizdarević tvrdi da je morao prestati da uvozi vozila zato što više nije htio da plaća reket, Dragičević kaže da se Dizdarević i njima obraćao sa istim tvrdnjama i podnescima.

– Osoba koja je vama dala izjavu, nama se i ranije obraćala sa podnescima. Povodom toga su preduzete određene kontrolne aktivnosti – kaže Dragičević.

Na pitanje da li su potvrdili njegov iskaz i pogledali dokaze, Dragičević je rekao da ne može ništa da kaže zato što izvještaj još nije gotov u cjelosti.

– Kada dobijem izvještaj, moći ćete sve da pitate i saznate – kaže direktor carina.

Što se tiče uvoza preko kompanije “Exit auto's”iz Nizozemske gdje je utvrđeno da je više od 5.000 automobila nezakonito oslobođeno carine, Dragičević kaže da je i tu pokrenut sve i jedan pojedinačni postupak dokazivanja.

– Čim smo saznali da postoji mogućnost da će carinski organi Nizozemske promijeniti svoj stav u pogledu priznavanja dokaza o porijeklu, a oni su ih duže vrijeme priznavali i potvrđivali, mi smo obavezivali sve naše carinske urede da takve fakture šalju na potvrdu. Nakon toga smo dobili veliki broj negativnih izvještaja, zbog čega su sve fakture upućene u regionalne centre, a postupci su u toku. Svi su pokrenuti – rekao je on.

Dizdarević je za CAPITAL izjavio da je većina faktura firme “Exit auto's” lažna i falširana, ali da vlasnici te firme s tim nemaju ništa, već da se lažne fakture štampaju i falširaju u BiH.

capital.ba

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button