Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
TURIZAM

Banja Luka dobija plažu: Nova oaza za odmor uz Vrbas

Radovi na izgradnji nove plaže u Srpskim toplicama privode se kraju te grad dobija novouređenu oazu za odmor uz rijeku Vrbas, a povodom završetka radova, u subotu, 20. avgusta, planirano je druženje na ovoj lokaciji, saopštili su iz Gradske uprave.

Oni dodaju i da je ovaj projekat Gradska uprava realizovala uz podršku društveno-odgovorne kompanije "M:tel".

– Sjajna atmosfera, muzika, plesni animatori, besplatne vožnje dajak čamcem, kokteli i besplatne kafe samo su dio onoga što očekuje sve posjetioce u subotu na novoj plaži u Srpskim toplicama – poručila je Milada Šukalo, savjetnica gradonačelnika za društvene djelatnosti, te pozvala sve sugrađane da se pridruže još jednom sjajnom druženju u našem gradu i da za ovu priliku izaberu odjeću veselih i tropskih boja.

– Kada je riječ o uređenju plaže uz zadržavanje postojećeg ambijenta, prostor će biti obogaćen novim mobilijarom i dodatnim sadržajima, ali potrebno je naglasiti da će projekat uređenja obala Vrbasa biti nastavljen i u narednom periodu jer imamo dugoročne ciljeve, a glavni je da rijeku Vrbas vratimo našim sugrađanima – istakla je Šukalo.

Ona zaključuje da je pokrenut proces u vezi s izgradnjom kolektora za otpadne vode jer postoji cilj da se zaštiti rijeka.

Šukalo je podsjetila da je pored uređenja plaže uređen i širi pojas oko obale poput ograde uz plažu i kontejnerskih mjesta, te je rekonstruisana saobraćajnica u Ulici od Zmijanja Rajka, što je ovom dijelu grada dalo potpuno novi izgled.

Otvaranje jedne ovakve uređene plaže je značajan projekat, a naročito zbog kupališta, potvrdio je turizmolog Zoran Stanković za "Nezavisne novine".

– Kada nam turisti dolaze u grad, u vrelim ljetnim danima, najčešće pitaju gdje su uređene plaže ili da li se može kupati na Vrbasu – istakao je Stanković.

Kako on kaže, prednost ove nove plaže jeste što se ona nalazi uzvodno, iznad grada Banjaluka, tako da je voda čista, a takođe odličan je i ambijent.

– Postoji više elemenata koji će zasigurno upotpuniti turističku ponudu grada jer ovo je sada uređena plaža koja ima sve elemente kako infrastrukturne, tako i zabavne i sadržajne – kazao je on.

Dodao je da je dosta pažnje posvećeno dajak čamcima, te je ove godine napravljena prava promotivna kampanja.

– Što se tiče rijeke Vrbas, ona je turistički iskorištena u određenoj mjeri, ali zasigurno još nije na nivou na kojem bi trebalo da bude – zaključio je Stanković.

On dodaje da svaka inicijativa i svaki projekat koji se realizuje, kao što je ovo uređenje plaže u Srpskim toplicama, zasigurno doprinose boljem pozicioniranju rijeke Vrbas u turističkom kontekstu, ali i generalno kao prirodnog bogatstva.

nezavisne.com

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button