Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
DRUŠTVO

Amir Čatak se u Gradišci druži sa ribama, a u Sietlu sa pticama

Kada smo za portal „MojaSrpska.info“ krajem avgusta ove godine pisali o Amiru Čataku, dobrom čovjeku iz Gradiške koji je na najvišem položaju u Americi, znali smo da će uslijediti nastavak. Prva priča nastala je u Brestovčini, prilikom slučajnog susreta kod eksperta za „BMW“ automobile Peđe Jankovića.

U Gradišci Čatak ima dosta prijatelja. Ovdje vozi moćan „BMW“, u Americi „dodža“ i to klasičnog, bez elektronike. Ali, Amir gleda Ameriku sa visine i to ne male, već one i do 250 metara. Nije pilot, ali ima kabinu. Upravlja moćnim kranovima i ne boji se ni visine, ni vjetrova, a ni odgovornosti.

Naš nedavni razgovor mogao bi se svrstati u rubriku „vjerovali ili ne“. Amir je slao zanimljive fotografije i snimke razmjenjujući poruke u vrijeme kada su mu radnici dole na zemlji vezivali teret koji je trebao podići na soliter u izgradnji u gradu Sietlu.

– Drugar, ne mogu stalno pisati, već samo kada mi u rukama nisu komande. Evo me na visini od 70 metara. Trenutno sam u južnom dijelu grada blizu aerodroma. Viši sam od okruženja i osjećam se dominantno. Ovo nije neka velika visina, čak je idealna za neke poglede druge vrste, recimo za uočavanje pripadnica ljepšeg pola. Odozgo ih savršeno vidim, a imam i durbin u kabini – kazao je Čatak.

Amir se ponovo otisnuo preko bare prije mjesec dana. Kada je u Gradišci, uživa u luksuznom stanu u najljepšem dijelu grada, na samom savskom keju. Uživa u blagodetima velike rijeke, a obožava i ribe u vodi. Važi za strastvenog pecaroša. Gradišku voli i zbog specijaliteta sa roštilja, dobrog vina i opuštenog ambijenta.

– Nema ljepše zanimacije od boravka na vodi, pecanja i druženja sa dobrim prijateljima na brodićima. Krstarenje Savom me odmara, daje mi snagu, zaista uživam kad sam u rodnom gradu. U Gradišci se družim sa ribama, a u Sietlu sa pticama. Takav je moj život – rekao je Amir Čatak koji je i veliki zaljubljenik u motore i rok muziku.

A kada ga pitamo na koga je najviše ponosan, uvijek nasmijani Amir se redovno prisjeti pradjeda. Imao je četiri žene i sa svakom najmanje po dvoje djece. Smatra da je povukao dominantne pradjedovske gene kada su žene u pitanju. Voli ih sresti i na ulici, ali i odmjeriti iz  ptičije perspektive. Okom sokolovim.

B. Grgić

 

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button