Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
DRUŠTVO

Banjolučka Gimnazija dobija sportsko odjeljenje

U Gimnaziji u Banjoj Luci u planu je da u narednom periodu bude formirano sportsko odjeljenje koje bi omogućilo sportskim profesionalcima da uz sportsku karijeru dostignu i visok nivo u obrazovanju, rekla je direktor ove srednje škole Vita Malešević.

Maleševićeva je istakla da banjolučka Gimnazija ima sve uslove da formira jedno ovakvo odjeljenje, u kojem bi odvijanje nastave bilo prilagođeno treninzima i drugim obavezama mladih sportista.

Republika Srpska ima veliki potencijal za razvoj sporta među mladima, a koji imaju i afinitete da pokažu svoj potencijal i na polju obrazovanja. Mi smo tu fleksibilni, dajemo tim đacima dozvolu da izostaju sa nastave – rekla je Maleševićeva.

Ali, dodala je ona, ti đaci moraju da vode računa o tome da, ako izostanu sa trećine nastave, onda moraju obnavljati razred.

To im stvara veliki problem, te je već odavno pokazana potreba da se formira ovo odjeljenje, jer Gimnazija i sada ima veliki broj đaka koji i profesionalno treniraju određeni sport. Imali smo i veliki broj đaka koji su morali da se ispišu iz Gimnazije, jer jednostavno nisu mogli da uklope treninge sa nastavom – napomenula je Maleševićeva.

Ona je navela da je Gimnazija poznata kao rasadnik mladih talenata u raznim oblastima, o čemu svjedoče i brojne nagrade, priznanja, medalje i pehari koje su gimnazijalci osvojili na takmičenjima u regionu, ali i šire.

Teško je među velikim brojem najboljih izabrati ili izdvojiti najbolje. To nam je teško i kada treba da izaberemo đaka generacije i uvijek nijanse određuju – rekla je Maleševićeva.

nezavisne.com

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button