SPORTTOP 1

Tramp o skandalu na Svjetskom prvenstvu: Zvao sam FIFA

Tramp o skandalu na Svjetskom prvenstvu: Zvao sam FIFA

Američki predsjednik Donald Tramp rekao je da je lično zatražio od predsjednika FIFA Đanija Infantina da preispita crveni karton i jednu utakmicu suspenzije američkom napadaču Folarinu Balogunu, što je izazvalo velike kontroverze na Svjetskom prvenstvu.

U nastavku donosimo: 

  • Folarin Balogun dobio je crveni karton na utakmici protiv Bosne i Hercegovine.
  • Tramp priznao da je zvao predsjednika FIFA tražeći da se preispita odluka o suspenziji.
  • FIFA ukinula suspenziju, pa će američki napadač igrati protiv Belgije u osmini finala.
  • Odluka izazvala burne reakcije i otvorila raspravu o mogućem političkom uticaju na Svjetsko prvenstvo.

FIFA je u nedjelju objavila da Balogun smije igrati u utakmici osmine finala protiv Belgije koja je na rasporedu večeras.

Odluka je izazvala političku buru i otvorila pitanja o integritetu takmičenja.

Fotografija OVDJE

“Samo sam zatražio provjeru”

Sve što sam učinio bilo je to da sam zatražio provjeru. Nisam rekao: ‘Morate to učiniti’ – rekao je Tramp iz Ovalnog kabineta.

Dodao je da, prema njegovom mišljenju, nije bilo prekršaja. Incident je opisao kao situaciju u kojoj su “dvojica trčala punom brzinom i slučajno se sudarila”.

Trampove izjave prvi su njegov detaljniji opis razgovora s Infantinom o Balogunovom kartonu.

Nisam mu rekao šta da učini, ne mogu mu reći šta da učini – rekao je Tramp i dodao da je nezavisni odbor donio “ispravnu odluku”.

FIFA ukinula suspenziju

Balogun je dobio crveni karton u utakmici protiv Bosne i Hercegovine, što je automatski značilo jednu utakmicu suspenzije. FIFA je potom suspendovala izvršenje kazne, pa američki napadač smije igrati protiv Belgije.

Odluka je izazvala oštre reakcije, posebno u Belgiji. Belgijski fudbalski savez izrazio je iznenađenje i razmatra dalje korake zbog odluke FIFA, dok su se pojavile i kritike da politički pritisak ugrožava vjerodostojnost turnira.

Tramp: Nisam imao pojma šta je, dođavola, crveni karton

Tramp je nastavio govoriti o kontroverzi oko FIFA odluke da suspenduje kaznu od jedne utakmice zabrane nastupa Folarinu Balogunu.

Mislim da je odluka sudije bila užasna i niko o tome ne govori – rekao je novinarima u Ovalnom kabinetu.

Govore o crvenom kartonu kao da je to u redu, niko ne govori o sudijinoj odluci da mu pokaže crveni karton. –

Nisam imao pojma šta je, dođavola, crveni karton. Kad sam saznao, rekao sam: ‘Ma dajte, šalite se’ – rekao je Tramp.

Rekao sam: ‘Vau, to je mnogo moći’ – dodao je.

To je užasno, ali onda sam pogledao njegovu prošlost i nije bila baš sjajna – rekao je Tramp.

Tramp o sudiji

Tramp je u Ovalnom kabinetu doveo u pitanje i integritet sudije koji je pokazao crveni karton Balogunu.

Rekao je da je sudija bio “malo sumnjiv” i pozvao novinare da “provjere njegovu prošlost”.

Američki predsjednik tvrdi da nije tražio da FIFA donese određenu odluku, nego samo da ponovo pregleda slučaj.

FIFA odluka ipak je otvorila raspravu o mogućem političkom uticaju na fudbalsko takmičenje, prenosi Index.

Balogun je jedan od ključnih igrača američke reprezentacije na ovom Svjetskom prvenstvu.

Nezavisne

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button