KULTURA

Promovisana druga knjiga Selene Berić

Druga knjiga mlade banjalučke pjesnikinje Selene Berić "Tanka nit" predstavljena je večeras pred punom velikom salom Narodnog pozorišta RS.

Naziv je nastao iz pjesme koja nosi naziv "Tanka nit". Tanka nit za mene predstavlja poveznicu između ljudi, onu neku žicu koja ih spaja i koja veže čovjeka za svakodnevne stvari kojima teži, koje voli i za koje se veže – istakla je Selena.

Njen otac, istaknuti pjesnik i satiričar Miladin Berić, za naš portal kaže da je izuzetno ponosan na drugu Seleni knjigu.

Naravno da mi je drago, pogotovo što nisam "forsirao" tu njenu želju. Ona je sama odlučila da se proba u stihovima i mislim da je ovo veliko iznenađenje za sve nas – kazao je Berić.

On je dodao da je u početku on njoj redigovao stihove, a sada se sve češće dešava da ona njemu ukazuje na poneku grešku. Berić je i vrhunski šahista, ali Selena za to, kaže, nije zainteresovana.

Naučio sam je osnovama kada je bila mala, ali to je bilo sve. Na tome smo stali – rekao je Berić.

G. D.

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button