Urugvaj savladao Saudijsku Arabiju i plasirao se u osminu finala

U jednoj od najslabijih utakmica na Mundijalu, Urugvaj je savladao Saudijsku Arabiju sa 1:0 u okviru drugog kola grupe A.

Urugvajci i Rusi su se tako plasirali u osminu finala iz grupe A a ko će sa koje pozicije odlučiće njihov međusobni duel.

Urugvaj je prvu pravu priliku na utakmici pretvorio u pogodak. Nakon kornera u 23. minutu Luiz Suarez se najbolje snašao u šesnaestercu i doveo svoju reprezentaciju u vodstvo. U 26. minutu zaprijetila je i Saudijska Arabija kada je Hatan Bahbir šutirao ali je njegov šut odbranio golman Urugvaja Fernando Muslera.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi pa se ni rezultat nije mjenjao. U drugom poluvremenu jedino vrijedno pomena je šansa Karlosa Sančeza koju je propustio u 62. minutu. Snažno je šutirao ali je lopta prozujala preko prečke.

Urugvaj sljedeći meč igra u ponedjeljak protiv Rusije, a u istom terminu od 16.00 časova Saudijska Arabija i Egipat će igrati oproštajni meč na ovom Mundijalu.