Ljubić ispunio cilj

Juče je odigrano posljednje 30. kolo Druge lige Zapad u takmičarskoj 2018/2019 godini, u kojoj je Ljubić u konačnici završio na četvrtom mjestu na tabeli.

Seniorska ekipa osvajanjem četvrtog mjesta ostvarila je najbolji rezultat od takmičarske 2012/2013 i ispadanja kluba u Drugu ligu. Napredak se jasno vidi kroz poziciju i bodovno stanje jer je ekipa posljednih nekoliko sezona osvajala 38 bodova, dok je ove sezona granica bila 52 boda. U odnosu na prošlu sezonu koju je klub završio 9. na tabeli, ove je napravljen pomak za 5 mjesta,pomak je napravljen i u odnosu na jesenji dio ( ekipa bila sedma).

Na kraju takmičarske 2018/2019. Druge lige Republike Srpske grupa Zapad, nakon odigranih 30 kola seniori su završili na 4. mjestu, sa 52 osvojena bodov, i gol razlikom 71:42 Nakon prvog dijela sezone ( 15 jesenjih kola) seniori su završili na 7. mjestu sa 23. boda i gol razlikom 37:22. U proljećnom dijelu u 15 odigranih kola ostvarili su učinak od 9 pobjeda, 2 neriješena ishoda i 4 poraza. Boje kluba u sezoni je branilo 28 igrača koji su bili u zapisnicima utakmica. Prvi strijelac ekipe u sezoni je Danko Segić sa 17 golova, igrač sa najvećom minutažom je Filip Ratković 2.612 minuta. Ekipa je u sezoni dobila 71 žuti karton, nijedan direktan crveni, dva crvena ( dva žuta na utakmici).

Seniorska ekipa Ljubića nastupila je u takmičarskoj 2018/19 i u Kupu Republike Srpske, gdje je ponovila najveći klupski uspjeh plsmanom u polufinale Kupa. Na putu do polufinala Ljubić je izbacio Slogu iz Srpca 3:0, Slogu iz Doboja 2:1, Borac iz Banja Luke 2:1, da bi u polufinalu u dvomeču sa Krupom poražen oba puta 1:0 i 6:0. Najbolji strijelac ekipe u Kupu je Danko Segić sa 4 postignuta pogotka.

Prosječna fer-plej ocjena 3,41, prosječna ocjena pozitivne igre 7,57.

U takmičarskoj 2018/19 seniorska ekipa odigrala je 9 prijateljskih utakmica, pri čemu je 6 puta poražena, a 3 puta je odigrala neriješeno.