Istorijska blamaža Mančester junajteda

Mančester junajted danas je doživio novu blamažu protiv Brentforda.

Trostruki prvak Evrope zabilježio je sedmi uzastopni prvenstveni poraz na gostovanjima, računajući i prethodnu sezonu.

Junajted je prvi put u istoriji ovog takmičenja (od 1992) izgubio prve dvije utakmice u sezoni.

Sve je već bilo gotovo nakon prvih 35 minuta nakon koji je na semaforu pisalo već 4:0.

Brentford je poveo u 10. minuti golom Dasilve uz veliku pomoć De Hee. U 18. minuti za 2:0 je pogodio Jensen.

Gol za 3:0 postigao je Mi u 30. minutu, a u 35. se u strijelce upisao i i Mbeumo.

Domaćin je tek treća ekipa u istoriji Premier lige koja je postigla četiri gola protiv Junajteda u prvom poluvremenu, piše Sport klub.

Ranije su to uspjeli Totenhem, u oktobru 2020., te Liverpul godinu kasnije.

Brentford nakon prva dva kola ima četiri boda, dok je Mančester junajted posljednji tim Premijer lige bez boda.