Službenici Uprave za indirektno oporezivanje BiH spriječili su pokušaj krijumčarenja 123 mobilna telefona „ajfona” na Aerodromu Sarajevo.
- Prilikom kontrole putnika pristiglih na Međunarodni aerodrom Sarajevo avio letom iz Istanbula, metodom skeniranja putničkog prtljaga putnika uočena je veća količina mobilnih telefona. Detaljnim fizičkim pregledom prtljaga jednog bračnog para utvrđeno je da se u istom nalaze 123 mobilna telefona “ajfon” koji nisu bili prijavljeni carinskim organima prilikom ulaska u carinsko područje BiH - saopšteno je iz UIO.
Naveli su da telefoni privremeno su oduzeti, a vrijednost istih se procjenjuje na iznos od 200.000 KM.
- O svemu je obaviješten i dežurni tužilac Tužilaštva BiH - poručili su iz UIO i pozvali sve građane da na otvorenu liniju broj 080 02 06 07 prijave svaki oblik nelegalne trgovine, porezne ili carinske utaje. Svi pozivi su besplatni i potpuno anonimni.
Glas Srpske
NFO MREŽA





Podjeli: