Banjalučanke ispisale istoriju: Orlovi osvojili Kup BiH

Košarkašice Orlova iz Banjaluke ostvarile su najveći uspjeh u istoriji kluba. "Orlice“ su danas po prvi put u istoriji osvojile Kup BiH nakon što su u velikom finalu u Banovićima savladale ekipu RMU Banovića sa 79:70.

Dragana Svitlica je sjajno pripremila svoju ekipu za današnje finale. Njene pulenke su odigrale gotovo perfektnu utakmicu u kojoj su vodile od početka do kraja. U prvoj dionici igralo se u serijama. Orlovi su imali 11:6, da bi zatim domaće napravile seriju od 8:0 i dva navrata imale plus 4. Ipak, na kraju prvih 10 minuta bilo je 22:20 za Banjalučanke.

I u drugom periodu smo gledali veliku borbu. U 23. minuti pulenke Dragane Svitlice su otišle na plus 8 (33:25), a u 24. minuti je minuti prvi put bila dvocifrena prednost nakon trojke Dragane Domuzin (36:25). Prednost gošći je rasla, a u 26. minuti je bilo 41:27.  Onda je uslijedila serija Banovićanki koje su u 29. minuti prišle na svega minus 4 (39:43). Na odmoru se otišlo pri rezultatu 45:43 za Orlove.

Banjlučanke bolje otvaraju drugi dio, te u 24. minuti imaju vodstvo od 56:47. U tim trenucima je blistala Domuzinova koja je na kontu imala 21 poen, da bi onda trener-igračica Dragana Svitlica pokazala zašto je nekad bila vrhunska igračica. Uslijedila je nesportska greška domaćih, a na semaforu je bilo 62:47. U posljednjih 10 minuta su ušlo kod rezultata 68:54.

U posljednjoj dionici Orlovi su uspjeli da sačuvaju vodstvo i dođu do velike pobjede i odnesu pehar u Banjaluku. Vrhunsku utakmicu odigrala je vjerovatno najtalentovanija bh. košarkašica Dragana Domuzin sa 25 poena. Pratile su je uvijek standardno dobre Tamara Rajić (17 poena, 10 skokova, 5 asistencija) i Vladinka Erak (12 poena). Svitlica je na kraju završila sa 9 poena, a Anđela Gligić sa 12 koševa. Treba dodati i Marinu Ristić koja je odigrala cijelu utakmicu kao organizator igre (7 skokova, 4 asistencije).

Kod domaćih je prvo ime bila Milica Zeljković sa 21 poenom, dok je Čarna Prokić pridodala 20.